Nowy numer 15/2024 Archiwum

"Gramy na Maksa!" - koncert na rzecz ciężko pobitego, 22-letniego Maksa Rawłuszewicza, Katowice, 25 stycznia

Koncert charytatywny "Gramy na Maksa" na rzecz ciężko pobitego, 22-letniego Maksa Rawłuszewicza z Zabrza, odbędzie się 25 stycznia o 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Katowicach (ul. Hallera 28).

Wystąpią: Dobre Ludzie, Albo i Nie, Gospel Sound, Tree of Sounds.

W kwietniu zeszłego roku Maks Rawłuszewicz został bestialsko pobity. Jego czaszka została niemal całkowicie zniszczona, szczęka - połamana, a lewa strona mózgu - stłuczona i przebita w wyniku brutalnych uderzeń napastników. Pierwsze diagnozy lekarzy nie dawały mu najmniejszych szans na przeżycie.

Dziś wiemy, że Maks będzie żył i że każda godzina intensywnej rehabilitacji przybliża go do odzyskania przynajmniej częściowej sprawności. Specjaliści nie mają wątpliwości - istnieje szansa, że Maks będzie chodził.

Aby do tego doszło, konieczna jest intensywna rehabilitacja w jednym z najlepszych ośrodków opiekuńczo-rehabilitacyjnych, który mieści się w Krakowie. Miesiąc pobytu w ośrodku kosztuje ponad 30 tys. zł. Nie jest to kwota, którą dysponuje jego najbliższa rodzina. Maks jest podopiecznym fundacji Avalon.

Podczas imprezy będzie licytowany obraz, otrzymany ze Stanów Zjednoczonych. Na straganiku będą sprzedawane rękodzieła. Poza tym będą dostępne do sprzedaży prace artysty Jakuba Wouxa Wołkiewicza.

Dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie Maksa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy