Nowy numer 42/2019 Archiwum

Natalia z laptopem idzie do nieba

Twierdzą, że kiedy patrzą w oczy rodziców, którzy czują, że to może ostatnie święta ich dzieci, przestają myśleć o własnych, czasem głupich problemach.

Pół tony miłości

Kolejny problem: jak to przetransportować do Afryki? Początkowo wysyłali paczki pocztą, ale coraz częściej zgłaszały się osoby z całej Polski, które akurat wybierały się na Zanzibar i chciały pomóc w dostawie. – Zgłosiła się do nas młoda para. Napisali, że lecą w podróż poślubną na Zanzibar. Zabierają trzy walizki: do jednej pakują swoje rzeczy, a dwie poświęcają na nasze przybory szkolne. Inna sytuacja: zadzwonił biznesmen ze Szczecina, który buduje hotel na Zanzibarze. Powiedział, że może zabrać pokaźny bagaż do samolotu i chętnie przekaże zabrane przez nas rzeczy dzieciom w afrykańskiej szkole. Takie cuda dzieją się codziennie. Ci wszyscy cudowni ludzie przysyłali nam później fotografie z przekazywania naszych paczek afrykańskim dzieciom. Ale była radość! Dzieło Świętego Mikołaja odmalowało też jedną z klas afrykańskiej szkoły. I zebrało ponad pół tony T-shirtów, które trafią do dzieci z Beninu, Madagaskaru i Zambii, gdzie pracują polscy misjonarze i misjonarki. – Najpierw było kilka sztuk pięknych koszulek, które wykonała zaprzyjaźniona z nami projektantka – opowiada Ania. – Koszulki pojechały do Zambii. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę. T-shirty rozeszły się jak ciepłe bułeczki, a dzieci dopytywały, czy będą następne. Rozkręciliśmy więc następną zbiórkę, tym razem z koszulkami w roli głównej. W tym roku Dzieło zebrało 280 szalików i czapek dla bezdomnych. 24 grudnia usiądą razem do stołu przy wigilijnej wieczerzy, którą dla samotnych i potrzebujących osób organizuje Stowarzyszenie Plasterek. – Będą tam ze mną także mój mąż i moje córki – wyznaje Ania. – Dla mnie to najpiękniejszy pomysł na życie. Tak naprawdę to nieistotne, czy mamy na święta dokładnie umyte okna i upieczone pierniki. Najważniejszy jest człowiek, bo Jezus przyszedł dla człowieka. Co roku przed wigilią padam ze zmęczenia i jestem wtedy najszczęśliwsza.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL