GN 42/2019 Archiwum

Natalia z laptopem idzie do nieba

Twierdzą, że kiedy patrzą w oczy rodziców, którzy czują, że to może ostatnie święta ich dzieci, przestają myśleć o własnych, czasem głupich problemach.

– Jej największym marzeniem był laptop. Udało nam się w szkole nakielskiej zebrać potrzebną kwotę i w drugie święto Bożego Narodzenia pojechaliśmy ze Świętym Mikołajem na oddział onkologiczny, na którym przebywała. Jak ona się cieszyła! Ile radości było, kiedy podłączaliśmy ten laptop, kiedy sama mogła na nim coś zrobić. To były jej ostatnie święta. Natalia odeszła w lipcu następnego roku... O tym, że Święty Mikołaj pomaga przez cały rok, a jego Dzieło już dawno przekroczyło granice Nakła Śl., a nawet Polski, przekonały się setki dzieci w Afryce. Ani, jako nauczycielce, na sercu leży dobro maluchów, zwłaszcza ich prawo do nieograniczonej, godnej edukacji. Gdy po raz pierwszy znalazła się na afrykańskiej ziemi, swoje kroki skierowała do jednej ze szkół. – Kiedy zobaczyłam, w jakich uczą się warunkach, wiedziałam już, że muszę coś zrobić – opowiada. – Była druga połowa sierpnia, czas przygotowań do początku nowego roku szkolnego. Pomyśleliśmy, że to doskonały okres na zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci w Afryce. Ogłosiliśmy to na Facebooku. W najśmielszych marzeniach jednak nie przypuszczaliśmy, że tyle osób odpowie. Z całego kraju zaczęły spływać paczki z przyborami szkolnymi. Nawiązałam współpracę z Polakami na Zanzibarze. Poprosiłam, żeby poszli do jednej z miejscowych szkół i zapytali, czego im potrzeba. Okazało się, że brakuje tam podręczników do nauki języka angielskiego. Na nasz apel odpowiedzieli ludzie z Berlina, przysyłając książki do angielskiego. Nazbieraliśmy ponad 750 kilogramów przyborów szkolnych, w tym trzy komputery.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama