Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Odegranie dramatu liturgicznego Ordo Stellae, Chorzów, 6 stycznia

Chorzów. W niedzielę 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego o 18.00 w kościele św. Józefa  w trakcie uroczystych Nieszporów Gregoriańskich zostanie przedstawiony średniowieczny dramat liturgiczny Ordo Stellae, czyli Rzecz o Gwieździe – według rękopisu z Opactwa Saint Benoît nad Loarą (XII w.).

Dramat przedstawia ewangeliczne sceny z narodzin Jezusa Chrystusa, podróż Trzech Mędrców za gwiazdą do Betlejem, rzeź niewiniątek i płacz Racheli. Wykonawcami będzie 20-osobowa grupa śpiewaków i aktorów skupiona wokół SCHOLI WĘGAJTY.

Kierownictwo – Marcin Bornus-Szczyciński, reżyseria i kierownictwo artystyczne – Johann W. Niklaus, scenografia i kostiumy – Małgorzata Dżygadło-Niklaus, Magdalena Góra, gest – Anna Łopatowska. Za śpiew w trakcie uroczystych Nieszporów będzie odpowiadać SCHOLA CANTORUM MINORUM CHOSOVIENSIS; w śpiew włączy się także żeńska SCHOLA NATIVITATIS oraz inni okoliczni kantorzy.

W sumie prawie 50 śpiewaków wyspecjalizowanych w śpiewie liturgicznym uświetni tę uroczystość swoim śpiewem już na Mszy przed nieszporami – o 17.00, natomiast w wigilię Epifanii (w sobotę 5 stycznia) o 19.00 zostaną ośpiewane uroczyste I Nieszpory.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy