Nowy numer 22/2023 Archiwum

Katowice tuż przed szczytem klimatycznym COP24

Na przyjazd specjalistów z całego świata szykują się nie tylko służby, ale i Kościół. W organizacji spotkania pomagają również zagraniczni wolontariusze.

Na COP24 zabraknie z kolei ważnych polityków. Do Katowic nie przyjadą Donald Trump, Władimir Putin, Emmanuel Macron czy Angela Merkel.

Tymczasem już od wielu tygodni do wydarzenia gotują się służby. Dla woj. śląskiego oraz w Krakowa na czas COP24 ogłoszono pierwszy stopień alarmu antyterrorystycznego.

Więcej TUTAJ.

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach działa całodobowo Zintegrowane Stanowisko Dowodzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. 

Dla mieszkańców uruchomiona tam została także specjalna infolinia. Pod numerem 32 200 11 11 można uzyskać informacje dotyczące bezpieczeństwa, m.in. utrudnień na drogach, ograniczeń niektórych uprawień związanych np. z noszeniem broni lub lotami dronów.

Na przyjazd zagranicznych gości przygotował się także Kościół na Górnym Śląsku. W tym czasie w różnych kościołach będą sprawowane nabożeństwa i Msze święte w językach obcych.

Więcej znaleźć można TUTAJ.

Katowice tuż przed szczytem klimatycznym COP24   COP 24. Rejestracja - wejście główne. Joanna Juroszek /Foto Gość

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast