Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ekologiczna przystań wśród przedświątecznych zakupów

Spośród dziesiątek straganów i stosik bożonarodzeniowych na katowickim rynku wyróżnia się jedno miejsce - pawilon "Dobry klimat".

COP24 zablokował nam drogi i wprowadził kilka utrudnień w codziennym życiu, ale przyniósł też kilka bardzo ciekawych społecznych inicjatyw.

Jedną z nich jest pawilon „Dobry Klimat”, który na różne sposoby przybliża temat ochrony środowiska naturalnego i poszerza wiedzę o nim. Ogromna ilość inicjatyw i form aktywności pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie.

Wstęp do pawilonu jest wolny, a zaglądać do niego można do 17 grudnia. Na zwiedzających to miejsce czekają wystawy, spotkania, czy inne wydarzenia związane z ekologią.

Ekologiczna przystań wśród przedświątecznych zakupów   W pawilonie odbywają się różne spotkania związane z ekologią Hela Motyl Przykładowo: poniedziałki to „podróże z książką”. Pozostając więc w atmosferze weekendowego rozluźnienia można spotkać się z autorami różnych publikacji i podyskutować z nimi o nich. Były już okazje do porozmawiania zarówno o zdobywaniu górskich szczytów, podróżach w czasie, ale też o ziołach oraz o zaletach i wadach diety wegetariańskiej.

Kolejne dni to okazje do spotkań z naukowcami, do wzięcia udziału w koncertach oraz do doświadczenia „Kina domowego w Dobrym klimacie” i przekonania się jak problemy ekologiczne widzą filmowcy. W weekendy zawsze pojawiają się nowe, spontaniczne inicjatywy.

W sobotę 1 grudnia będzie można wziąć udział w wydarzeniu „Nadzieja na dom”. Przedstawiciele tej organizacji pomagającej zwierzętom opowiedzą o tym, w jaki sposób można wspierać zwierzęta skrzywdzone przez ludzi. Po wykładzie poprowadzą warsztaty, podczas których pokażą jak w kreatywny i nietypowy sposób tworzyć zabawki i legowiska dla zwierząt.

Ekologiczna przystań wśród przedświątecznych zakupów   Pawilon zrobiony jest z wielu ekologicznych materiałów Hela Motyl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama