Nowy numer 39/2023 Archiwum

Do lotniska w Pyrzowicach pojedziemy szybciej i bezpieczniej

Dobra wiadomość dla kierowców: umowa na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 Pyrzowice-Podwarpie - już podpisana!

Do lotniska w Pyrzowicach pojedziemy szybciej i bezpieczniej   Podpisanie umowy na drugą jezdnię S1 Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM Uczynił to w Katowicach m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i przedstawiciele wykonawcy. Minister podkreślił znaczenie tej inwestycji nie tylko dla Śląska, ale i całego kraju:

Jakie wyzwania czekają wykonawcę podczas budowy tego prawie 10 kilometrowego odcinka ? O tym mówił Radiu eM Stefan Bekir Assanowicz, prezes Rubau Polska:

Do lotniska w Pyrzowicach pojedziemy szybciej i bezpieczniej   Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zadowolony z umowy na S1 Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM Z inwestycji zadowolony jest wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który podkreśla obecne usterki tej trasy:

Niestety, na razie na tej trasie jest droga jednojezdniowa, gdzie ruch odbywa się w obu kierunkach. Co pewien czas dochodzi do poważnych wypadków. Druga jezdnia drogi ekspresowej S1 do lotniska Katowice ma być gotowa do wiosny 2021 r. Inwestycja pochłonie ponad 120 mln zł.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast