GN 41/2019 Archiwum

Syn wrócił do Mamy

Tak o swojej pielgrzymce do Medjugorie w 2015 r. mówił w Katowicach Muniek Staszczyk, wokalista, autor tekstów i współzałożyciel T.Love.

"Bracie, jedź do Medjugorie!" - powiedział mu w czasie spowiedzi pewien kapłan. Posłuchał go. Po raz pierwszy do Medjugorie pojechał w 2015 r. z żoną. Kiedy przewodniczka zaproponowała im modlitwę różańcową, Muńkowi mina zrzedła. - W Częstochowie zawsze śmialiśmy się z takich ludzi - przyznał.

Ale to właśnie dzięki modlitwie różańcowej odkrył Maryję i przybliżył się do Boga. - Syn wrócił do Mamy, poczułem miłość Maryi i siłę tej modlitwy, która jest naprawdę potężnym egzorcyzmem - mówił, dodając, że od tej pory, czyli od trzech lat, ma przy sobie różaniec.

- Wcześniej na Matkę Boską nie było miejsca w moim życiu, ponieważ jako mężczyznie wydawało mi się, że mogę rozmawiać tylko z Jezusem Chrystusem. Dziwne to trochę: urodziłem się w Częstochowie, ale Maryję odkryłem dopiero w Medjugorie. To naprawdę wyjątkowe miejsce. 

Najciekawsza podróż

Muzyk wychował się w katolickim domu, przyjął wszystkie sakramenty. - Bierzmowanie przyjąłem całkowicie nieświadomie, zazdroszczę wam, że jesteście przed tym sakramentem - mówił do młodych zgromadzonych w kościele.

Ale ta katolickość wyniesiona z domu nie pomogła mu uniknąć błędów. - Bycie w show-biznesie wcale nie jest takie łatwe - mówił, dodając, że w czasie swojej kariery miał problemy z narkotykami, kobietami, alkoholem, pornografią.

Jednak dokładnie 20 lat temu przypadkiem trafił do kościoła. - Byłem na jakimś kacu, nie chciałem iść do tego kościoła, ale było tam spotkanie z młodzieżą, która była mną zainteresowana - mówił, dodając, że właśnie od tamtego czasu na nowo uwierzył w Boga.

- Ta droga (wiary) nie jest łatwa, jest wyboista, ale to najciekawsza ze wszystkich odbytych przeze mnie podróży - przyznał.

Muniek nie ukrywając, że ciągle jest człowiekiem grzesznym ("podobnie jak każdy wierzący i jak księża"), Kościołowi dziękował za sakramenty święte. Zwłaszcza za spowiedź i Eucharystię. Dodał też, że najlepszą reakcją na grzechy ludzi Kościoła jest modlitwa za nich.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Katolik k
  11.10.2018 19:50
  Mysle,ze fajnie jednak nie da sie pogodzic z Biblia tego co Gospa objawila 1.X.1981.Albo Gospa albo Bog.Kazdy ma wybor.Ewa uwierzyla wiec nie mozna sie bedzie dziwic innym.
  doceń 1
 • Stanisław_Miłosz
  12.10.2018 08:19
  Fenomen Medjugorje: Szatańskie wersety rodzą dobre owoce. Porażka szatana?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL