Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dekanat Mysłowice świętował 150 lat istnienia

Dziś w parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela duchowni i wierni świętowali ten jubileusz.

Uroczystej mszy św. przewodniczył abp Wiktor Skworc   Uroczystej mszy św. przewodniczył abp Wiktor Skworc
ks. Sebastian Kreczmański/ KAI
Eucharystia pod przewodnictwem abp Wiktora Skworca, bieg po parafiach dekanatu czy festyn dekanalny - to elementy niedzielnych obchodów. Jak mówi ks. dziekan ks. Rafał Ryszka, powierzchnia dekanatu na przestrzeni lat ulęgła sporym zmianom.

 

Teraz  dekanat terytorialnie pokrywa się z obszarem miasta, w jego skład wchodzi 12 parafii, do których przynależą w sumie około 73 tysiące wiernych.

Podczas uroczystości nie zabrakło też licznie zgromadzonych kapłanów z całego dekanatu, jak i wiernych z mysłowickich parafii. Z jakimi życzeniami przyszli?

Kilka godzin przed Mszą św. rozpoczął się 35 kilometrowy bieg charytatywny przez parafie Mysłowic. Całość zakończyła się dekanalnym festynem.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama