Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Areszt tymczasowy dla policjantów z Żor

Są oni podejrzani o przyjmowanie łapówek od kierowców, którzy przekroczyli prędkość. W niektórych przypadkach ci kierowcy prowadzili auta pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji Wydziału w Katowicach na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach zatrzymali sześciu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Mandaty kierowcy otrzymać mieli przede wszystkim za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy. W niektórych przypadkach policjanci łapówki przyjmować mieli również od kierowców prowadzących samochody w stanie nietrzeźwym.

Policjanci mieli wypisywać też mandaty karne nie za rzeczywiście, lecz fikcyjnie popełnione wykroczenia. 

Do przestępstw, jak podaje Gliwicka Prokuratura, miało dojść na "wiślance" (drodze krajowej nr 81) oraz na drogach dojazdowych do autostrady A1. 

W czwartek decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

- Nie ma miejsca dla nieuczciwych funkcjonariuszy w szeregach policji. Podejrzani o korupcję mundurowi z żorskiej drogówki trafili już do aresztu tymczasowego. Wszczęte zostały również wewnętrzne postępowania, mające na celu zwolnienie ich ze służby - podaje Śląska Policja.

Komendant Miejski Policji w Żorach zawiesił funkcjonariuszy w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec nich postępowania dyscyplinarne i postępowania administracyjne, zmierzające do zwolnienia ich ze służby.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy