Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Poszukiwani wolontariusze na szczyt klimatyczny

Miasto Katowice zaprasza osoby pełnoletnie, posługujące się językiem angielskim.

Szczyt Klimatyczny (COP24) odbędzie się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 roku. Do Katowic przybędzie 30 tysięcy gości z blisko 200 krajów. Będą obradować w celu wyznaczenia najważniejszych kierunków ochrony klimatu. Będą wśród nich reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych i naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych rozwiązaniami dotyczącymi klimatu.

- Dzięki pracy wolontariuszy uczestnicy spotkania będą mogli swobodnie poruszać się po mieście i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji - mówi Agnieszka Lis, pełnomocnik prezydenta Marcina Krupy ds. Organizacji Pozarządowych.

Wolontariusze mają działać w Katowicach i Krakowie. Będą obsługiwać punkty informacyjne m.in. na dworcach i lotniskach, w hotelach, w centrach informacji turystycznej i tuż obok miejsca obrad. Miasto planuje ich też ich zaangażować w miejskiej strefie wystawienniczej, dedykowanej organizacjom pozarządowym i aktywistom.

Wolontariuszem na COP24 może zostać osoba pełnoletnia, posługująca się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym komunikację z uczestnikami konferencji. Kandydat powinien być dyspozycyjny od 26 listopada do 20 grudnia (praca w systemie zmianowym, zgodnie ze zgłoszoną dyspozycyjnością). Mile widziana jest znajomość innych języków obcych.

Każdy wolontariusz otrzyma strój, identyfikator, pamiątkowe gadżety i certyfikat. Miasto Katowice zapewnia też ciepły posiłek i napoje, ubezpieczenie NNW oraz dostęp do bezpłatnej komunikacji publicznej. Zainteresowani mogą też otrzymać zaświadczenia dotyczące realizacji praktyk studenckich.

Przed konferencją klimatyczną - w listopadzie - wolontariusze przejdą szkolenie na terenie Katowic.

Więcej na: katowice.eu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy