Nowy numer 42/2019 Archiwum

CBA zatrzymało byłych członków zarządu Węglokoksu

Podejrzani mieli udzielać pożyczek niewypłacalnemu klubowi sportowemu Ruch Chorzów. Ucierpiał na tym majątek czeskiej spółki, sprzedającej polski węgiel w Czechach i na Słowacji.

Wśród zatrzymanych jest były prezes spółki Węglokoks S.A. oraz byli członkowie rady nadzorczej czeskiej spółki Polské Uhli a.s.

Łącznie w Katowicach, Piekarach Śląskich, Gliwicach i w Warszawie agenci CBA zatrzymali osiem osób.

- Śledztwo dotyczy wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów na majątku czeskiej spółki, w związku z wysokimi pożyczkami udzielonymi niewypłacalnemu klubowi sportowemu Ruch Chorzów - wyjaśnia Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Śledztwo w tej sprawie razem z Delegaturą CBA w Katowicach prowadzi Prokuratura Okręgowa w tym mieście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL