Nowy numer 24/2021 Archiwum

Replantacja skóry głowy u 7-latki nie powiodła się

Dziewczynka przeszła operację na początku lipca w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Teraz lekarze spróbują innego sposobu leczenia.

W porozumieniu z chirurgami rekonstrukcyjnymi z Instytutu Onkologii w Gliwicach, którzy przeprowadzili replantację, zdecydowano, że teraz 7-latka będzie leczona w inny sposób.

Według nieoficjalnych informacji, lekarze zamierzają wykorzystać sztuczną skórę i autoprzeszczep z materiału pobranego od pacjentki.

Zabieg replantacji został przeprowadzony w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie pacjentkę przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w niecałą godzinę po wypadku. Długie włosy dziewczynki wkręciły się w podnośnik hydrauliczny, który zrywał je wraz ze skórą.

Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach poprosili o pomoc specjalizujących się w zabiegach rekonstrukcyjnych chirurgów z Instytutu Onkologii w Gliwicach - prof. Adama Maciejewskiego i dr. hab. Łukasza Krakowczyka. Niestety, przeszczep nie przyjął się.

Leczenie będzie kontynuowane. Dziewczynka nadal przebywa w szpitalu, a jej stan jest stabilny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama