Nowy numer 48/2023 Archiwum

Problemów w pszczyńskim szpitalu ciąg dalszy

Pierwszego sierpnia zostanie wznowiona opieka medyczna w Pszczynie. To data, jaką deklarują zarówno przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Problemów w pszczyńskim szpitalu ciąg dalszy   Pszczyna, 10.04.2018. Szpital. Przemysław Kucharczak /Foto Gość Póki co droga jest do tego daleka, bo szpital musi spełnić szereg wymogów dotyczących sprzętu, wyposażenia i jakości oferowanego leczenia. - Placówka została przez nas przejęta 1 lipca, od tego czasu trwają tam niezbędne remonty - tłumaczy Tymoteusz Walus ze Starostwa Powiatowego w Pszczynie:

Do czasu przywrócenia szpitala, pacjenci z powiatu pszczyńskiego leczą się między innymi w Tychach, Żorach, Bielsku-Białej i Jastrzębiu-Zdroju. Pacjenci mają jednak problemy z otrzymaniem szpitalnej dokumentacji medycznej z pszczyńskiego szpitala. - To dotychczasowy dzierżawca szpitala - Centrum Dializa może udostępniać dokumentację, my nie możemy jej przejąć - zaznacza Marcela Grzywacz ze Starostwa Powiatowego w Pszczynie:


Spółka Centrum Dializa wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym czytamy, że "zobowiązuje się dopełnić wszelkich formalności związanych z przekazaniem pacjentom ich dokumentacji medycznej".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy