Nowy numer 25/2021 Archiwum

Wystawa prac Moniki Juroszek-Koc, grafika "Gościa", Katowice, do 22 sierpnia

Katowice. Wernisaż wystawy prac Moniki Juroszek-Koc, grafika "Gościa Niedzielnego", odbędzie się 12 lipca o 18.00 w Oddziale Grafiki im. Pawła Stellera Muzeum Historii Katowic przy ul. Kościuszki 47. Wystawę malarstwa i grafik artystki będzie można oglądać do 22 sierpnia.

Wystawa "Pod światło" zawiera jej malarstwo oraz grafiki tworzone autorską techniką z wykorzystaniem światła i lightboxów.

Monika Juroszek-Koc (ur. 1991 w Wiśle) w 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, a w roku 2016 została absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Grafiki Warsztatowej w pracowni wklęsłodruku profesora Jana Szmatlocha.

W 2016 roku prezentowała swoją pracę dyplomową w Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach. W 2010 roku miała miejsce jej indywidualna wystawa w Centrum Kultury w Wiśle, a rok później wzięła udział w wystawie zbiorowej "Młodzi, zdolni" w Galerii na Stacji w Bielsku-Białej. W 2012 roku uczestniczyła w ogólnopolskim plenerze malarskim „Beskidzkie Integracje Sztuki” w Jaworzynce. W 2013 roku otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie na rysunek miesiąca organizowanym przez Muzeum Karykatury w Warszawie, co zaowocowało uczestnictwem w corocznej wystawie wszystkich nagrodzonych prac.

Zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią, a także twórczością satyryczną. Obecnie mieszka w Katowicach.

Wydarzenie znaleźć można na Facebooku.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama