Nowy numer 15/2024 Archiwum

Jest nowy prezes Regionalnej Izby Gospodarczej

Został nim Tomasz Zjawiony, dotychczasowy wiceprezes instytucji. Zastąpił on Tadeusza Donocika.

Tomasz Zjawiony kierował firmami na rynku polskim, tworzył i prowadził oddziały firm z kapitałem niemieckim, włoskim, portugalskim i hiszpańskim.

Jest członkiem rad nadzorczych i zarządów spółek również skarbu państwa, doradza inwestorom i korporacjom międzynarodowym. Przygotowanie praktyczne zdobywał, odbywając staże m.in. na Wydziale Ekonomiczno-Handlowym Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu, prowadząc też liczne projekty gospodarcze i społeczne.

Specjalizuje się w tematyce handlu na rynku polskim oraz międzynarodowym. Jest inicjatorem i angażuje się w liczne projekty społeczne związane przede wszystkim z młodymi ludźmi. Członek licznych gremiów gospodarczych, m.in. Rady Gospodarczej przy Wojewodzie Śląskim, Rady Społeczno-Gospodarczej Metropolii Śląsko-Zagłębiowskiej czy Wojewódzkiej Rady ds. Elektromobilności.

Edukacja: Uniwersytet Śląski, Absolwent Studiów Managerskich - Executive MBA - Master of Business Administration: Institut d’Administration des Enterprises IAE d’Aix-en-Provence Graduate School of Management w Marsylii - Uniwersytet Paula Cezanne’a w Marsylii.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach to organizacja samorządu gospodarczego zrzeszająca podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy