Nowy numer 48/2023 Archiwum

Abp Skworc: Trwajmy na modlitwie za górników

W związku z wypadkiem w jastrzębskiej "Zofiówce" ze specjalnym apelem do wiernych archidiecezji katowickiej zwrócił się abp Wiktor Skworc.

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

Jak zawsze w przypadku katastrof górniczych, tak i tym razem na informację o wstrząsie na kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu Zdroju Kościół na Górnym Śląsku odpowiada intensywną modlitwą.

Wołamy do Boga – Pana Życia – o ochronienie życia pięciu ofiar potężnego wstrząsu w czeluściach kopalni. Modlimy się za wszystkich niosących im pomoc, za ratowników górniczych i sztab ratowniczy.

Z modlitewnym wsparciem stajemy przy rodzinach tych, którzy w planowym czasie nie wyjechali na powierzchnię i oczekują na pomoc w zasypanym chodniku.

Niech ta modlitwa wiernych Kościoła na Górnym Śląsku wybrzmi raz jeszcze, szczególnie mocno – jutro – w niedzielę – we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej!

Wzywajmy pomocy patronki górników św. Barbary i trwajmy na modlitwie, którą wspierają też Siostry Karmelitanki i inne zgromadzenia zakonne.

Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

+ Wiktor Skworc

ARCYBISKUP METROPOLITA

KATOWICKI

Katowice, 5.05.2018 r.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy