PiS poprze Marcina Krupę w wyborach na prezydenta Katowic

Spore zaskoczenie - Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi swojego kandydata w walce o fotel prezydenta stolicy Śląska.

Komitet Polityczny PiS ustalił kandydatów na prezydentów dużych miast. Podczas konferencji 26 kwietnia Jarosław Kaczyński wskazał Marcina Krupę jako oficjalnego kandydata, którego poprze partia podczas jesiennych wyborów w Katowicach.

Ta decyzja jest sporym zaskoczeniem dla tych, którzy byli przekonani, że w najważniejszym mieście województwa śląskiego PiS wystawi jednak swojego polityka. Obecny prezydent Katowic jest bezpartyjny.

Marcin Krupa ma 43 lata, mieszka z rodziną w Katowicach. Jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, od 2005 roku doktorem w specjalności budowa i eksploatacja maszyn. W Radzie Miasta zasiadał w latach 2006-2010. Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego klubu radnych Forum Samorządowe i Piotr Uszok. Do roku 2014 był wiceprezydentem Katowic.

Cztery lata temu wygrał wybory, startując z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Samorządowe i Piotr Uszok. W walce o prezydencki fotel zwyciężył między innymi z Andrzejem Sośnierzem, ówczesnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..