Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nasz kleryk zwyciężył w poetyckim konkursie

Konkurs odbył się w Elblągu. Wzięło w nim udział 23 alumnów z seminariów diecezjalnych i zakonnych.

Diakon Mateusz Rzepka z Gostyni Śląskiej pierwsze miejsce zdobył w turnieju piosenki poetyckiej. Diakon zaprezentował utwór ks. Jana Twardowskiego "Wielka mała" do muzyki Anety Sabudy i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Piosenka (znów wędrujemy)" do muzyki Grzegorza Turnaua. 

Autorem aranżacji i akompaniatorem był diakon Dorian Figołuszka z Jastrzębia-Zdroju. On także z Elbląga na Górny Śląsk wrócił z wyróżnieniem. Otrzymał je właśnie za akompaniament dk. Matuszowi.

W kategorii poezja wystąpił  jeszcze jeden reprezentant naszej archidiecezji. To diakon Krzysztof Moczko z Chorzowa Starego, który zarecytował wiersze: ks. Jerzego Szymika "Kyrie" i Katarzyny Jastrzębskiej "Majestat prawa".

W Elblągu w dwóch kategoriach konkursu udział wzięło 23 kleryków z seminariów diecezjalnych i zakonnych. Najlepsi wystąpili w czasie koncertu galowego, podsumowującego V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wyższych Seminariów Duchownych.

Całość relacji znaleźć można TUTAJ.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Pioxis
    16.04.2018 23:10
    Pioxis
    Szkoda tylko, że na głównym zdjęciu w centrum nie ma dk. Mateusza a jest na uboczu po prawej stronie. Trochę to mylne.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL