Nowy numer 48/2023 Archiwum

Żółty marsz nadziei, Katowice, 12 kwietnia

Ulicą 3 maja w Katowicach przejdzie 12 kwietnia Żółty Marsz Nadziei. Start o godzinie 13.15 na placu Kwiatowym na rynku. Maszerujących poprowadzi Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Akcja organizowana jest już po raz trzeci jako część ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei.

Celem przemarszu jest upowszechnienie idei hospicyjnej, oznaczającej otwartość na potrzeby osób w stanie terminalnym oraz ich rodzin. Zespoły hospicyjne odwiedzają pacjentów w domach lub opiekują się nimi w hospicjach stacjonarnych, niosąc im ulgę w ostatnich chwilach życia. Organizatorami marszu są domowe Hospicjum św. Franciszka w Katowicach oraz Archidiecezjalny Dom Hospicyjny bł. Jana Pawła II w Katowicach.

Marsz jest częścią ogólnopolskiej akcji ,"Pola Nadziei", w której uczestniczą hospicja z całej Polski. Kolor żółty nawiązuje do żonkila – międzynarodowego symbolu nadziei. W akcję od samego początku włączają się uczniowie katowickich szkół, którzy będą uczestniczyć w marszu oraz pomagać w jego organizacji.

Osoby, które chciałyby wesprzeć hospicja, są zaproszone na marsz 12 kwietnia. Można także przekazać na ich rzecz swój 1 procent podatku:

Hospicjum Domowe św. Franciszka w Katowicach – nr KRS: 0000071161

Archidiecezjalny Dom Hospicyjny bł. Jana Pawła II w Katowicach – nr KRS: 0000538412

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy