Nowy numer 29/2021 Archiwum

Gest solidarności z kobietami

Każdy może dołączyć do zbiórki produktów, które trafią do podopiecznych Stowarzyszenia Po Moc s. Anny Bałchan.

- Człowiek ma potrzebę dawania i czynienia dobra i właśnie przez takie akcje można ją - uważa Marysia. - Bardzo chciałabym zobaczyć radość kobiet z otrzymania zwykłych rzeczy. Pasta do zębów czy płyn do mycia naczyń dla nas może wydawać się czymś małym, ale dla innych może być czymś bardzo znaczącym. - Chciałybyśmy wręczyć podarunki osobiście - podkreśla jej koleżanka Justyna.

Zbiórka miała początkowo odbyć się tylko w pszczyńskiej szkole, ale na wieść o akcji szybko dołączyły do niej także inne śląskie szkoły podstawowe: nr 7 w Ćwiklicach, im. Jana Pawła II w Paniówkach, nr 8 w Rudołtowicach oraz szkoła nr 13 w Tychach. Kolejne szkoły, firmy czy instytucje są także zaproszone do udziału w akcji. Wystarczy, że zgłoszą taką chęć na profilu Zupa w Kato na Facebooku bądź mailowo: zupawkato@gmail.com.

W zbiórce mogą wziąć udział również osoby indywidualne. Wystarczy, że przekażą do 22 marca produkty pod wskazane adresy: Wspólnota Dobrego Pasterza, Opolska 9, Katowice (poniedziałki i wtorki od 10.00 do 18.00, czwartki od 12.00 do 16.30) oraz Klub Wysoki Zamek, Gliwicka 96a, Katowice (czwartki od 16.30 do 18.45). 

Potrzebne są: środki czystości takie, jak mydło, pasta do zębów, żel pod prysznic, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, papier toaletowy, ręczniki papierowe oraz artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, m.in. makaron, cukier, ryż, kasza, mąka, konserwy, warzywa w puszkach, olej, kawa czy herbata.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama