Nowy numer 34/2019 Archiwum

"Eh było blisko". Bohater spod Nanga Parbat ranny w twarz

Adam Bielecki, który z Denisem Urubko uratował niedawno życie Elisabeth Revol na Nanga Parbat, doznał urazu podczas trwającej obecnie zimowej wyprawy na K2.

Oto, jak sam Bielecki opisał to zdarzenie na Facebooku:

"Eh było blisko. Kilkadziesiąt metrów pod obozem pierwszym dostałem w głowę dużym kamieniem. Skończyło się na złamanym nosie i sześciu szwach, które profesjonalnie założyli Piotrek Tomala i Marek Chmielarski pod kierunkiem telefonicznych porad Roberta Szymczaka. Za parę dni powinienem być w pełni formy ".

Szef wyprawy Krzysztof Wielicki w rozmowie z RMF FM sprecyzował, że zszycia wymagała rozcięta skroń himalaisty. Nie stracił on jednak przytomności, czuje się już dobrze, a akcja na K2 jest kontynuowana.

« 1 »

Zobacz także

Polecamy

 • Bezimienny
  07.02.2018 15:48
  Bezimienny
  Serdeczne współczucia. Taki to jednak jest świat. Kierujący się swoimi prawami. Za nic mający to, że jacyś sobie ludzie postanowili sobie podchodzić w górę.
  doceń 0
 • Gość
  07.02.2018 18:17
  Bezimienny mysli, ze wspinacze tego nie wiedza? Po co takie bzdurne "madrosci" wypisywac?
  doceń 0
 • gut
  07.02.2018 21:07
  Ale zdjęcie... ufff
  doceń 0
 • Bezimienny
  07.02.2018 22:40
  Bezimienny
  Gość z 18.17. A kto CI powiedział, że komentując coś w tym portalu piszę dla wspinaczy? Co, na wspinanie.pl piszę? Poza tym jeśli chcesz dyskutować, to mógłbyś napisać coś konkretnego, a nie próbować mnie obrazić. Próbować, bo tym co napisałeś tak naprawdę w złym świetle przedstawiasz siebie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL