Nowy numer 29/2021 Archiwum

Pogrzeb ks. Mariusza Kaspara 15 stycznia

44-letni kapłan zmarł wieczorem w czwartek 11 stycznia. Chorował na serce. AKTUALIZACJA.

Pracował w kilku parafiach. Posługę kapłańską zaczął od zastępstw wakacyjnych w parafiach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach oraz świętego Herberta w Wodzisławiu Śląskim. Z końcem sierpnia 2000 roku podjął posługę wikariusza na pierwszej swojej parafii wTrójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie.

Od roku 2004 był wikariuszem w parafii świętego Antoniego z Padwy w Dąbrówce Małej, a następnie, w roku 2007 został skierowany do parafii świętego Urbana w Paniówkach, a następnie do parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych. W roku 2012 otrzymał tytuł Honorowego Łaziszczanina Roku. Napisano o nim wtedy, że „to „wulkan energii” i dobrych pomysłów; że jest "inicjatorem i realizatorem wielu przedsięwzięć wspólnotowórczych, integrujących mieszkańców Łazisk".

Od tego samego roku pełnił posługę kapelana w Szpitalu Klinicznym nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szpitala Euromedic w Katowicach. W tym czasie rezydował w parafii Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach-Brynowie.

Następnie pełnił posługę wikariusza w parafiach świętego Stanisława Kostki w Katowicach-Giszowcu (2013-2015) oraz świętej Marii Magdaleny w Tychach (2015-2018).

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama