Nowy numer 46/2018 Archiwum

Msza św. w intencji rodziny Schaffgotschów i recital Koła Miłośników Śląskiej Pieśni, Bytom, 15 listopada

Z okazji 159. rocznicy ślubu Joanny Gryczik von Schomberg-Godulla - dziewczyny z ludu, nazywanej śląskim Kopciuszkiem - i Hansa Urlicha Schaffgotsch, zostanie odprawiona Msza święta. Joannie, która była półsierotą, swój ogromny majątek zapisał Karol Godula. Gdy dorosła, okazała się świetną bizneswoman i ten majątek jeszcze pomnożyła. Joanna i Hans byli katolikami; ufundowali też na Śląsku kilka kościołów.

Msza święta w intencji zasłużonej dla Śląska rodziny Schaffgotschów będzie celebrowana przez księdza biskupa gliwickiego Jana Kopca. Odbędzie się 15 listopada o 18.00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bytomiu - ul. ks. Koziołka 3 (obok Rynku).

Po Mszy św. odbędzie się recital Koła Miłośników Śląskiej Pieśni pod przewodnictwem Grzegorza Płonki MDK Ligota w Katowicach, oraz Mali Ligocianie, oraz pokaz filmu pt. "Schaffgotsch. Saga zapomnianego rodu" w reżyserii A. Klamta. Będzie można zakupić cegiełki na ratowanie niszczejącego dziś mauzoleum rodziny Schaffgotschów w Kopicach.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy