Nowy numer 07/2020 Archiwum
 • DNA
  01.11.2017 16:49
  Dopóki protestanci nie odetną się od Lutra i nie potępią go, to nie ma o czym rozmawiać...przepraszam...dialogować.
 • JAWA25
  03.11.2017 18:44
  za co te podziękowania? za wzywania Lutra do podpalania synagog "by położyć kres żydowskim bluźnierstwom"? za polowania na czarownice? (proszę nie wyjaśniać że nie Luter te polowania wynalazł bo też kresu im nie położył) za hamowanie nauki ? Luter nazwał Kopernika "głupcem". Wyliczać można jeszcze ...
  doceń 13
 • Obserwator
  06.11.2017 11:29
  Np. święty Franciszek w czasach gdy żył też widział że w Kościele źle się dzieje . Ale nie wybrał drogi podziału Kościoła . Nie ogłosił nowych zasad , tylko dał przykład własną osobą że można zmienić Kościół . Teoretycznie mógł jak Luter podzielić , napisać nowe zasady będące w części pod własne zachcianki , mógł pojąć za żonę zakonnicę , zająć się płodzeniem dzieci , skupić na żarciu i piciu i marnie skończyć . Mógł ale tak nie zrobił . I za co my mamy dziękować teraz Lutrowi ?. Nadal ciąży nad nim ekskomunika. Czy była niesłusznie nadana? Teraz stawiane jest popiersie Lutra w Watykanie ? Może ktoś to wreszcie wyjaśni.
  doceń 8
 • Patriota
  15.12.2017 10:16
  Obejrzyjcie sobie film dokumentalny "Luter i rewolucja protestancka" - 100 minut prawdy na 500-lecie zakłamania, czyli jak wielką katastrofę może spowodować jeden człowiek.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama