Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Katowickiego

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • Rok Jubileuszowy
    • Sto na sto
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Patronaty
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
  • GN 17/2026
    GN 17/2026 Dokument:(9685120,Zajęcie podwyższonego ryzyka)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Są nowi proboszczowie

Są nowi proboszczowie przejdź do galerii

 
Nowi proboszczowie naszej archidiecezji ks. Sebastian Kreczmański

Nominacje od abp. Wiktora Skworca otrzymali księża, którzy do tej pory byli administratorami.

Sebastian Kreczmański Sebastian Kreczmański

|

GOSC.PL

0 FB Twitter
drukuj wyślij

Na proboszczów w czwartek mianował ich abp Wiktor Skworc. Na spotkaniu z metropolitą katowickim dotychczasowi administratorzy parafii mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami z minionego roku dotychczasowej posługi.

- Dostrzegam coraz to nowe rzeczy, których się wcześniej nie widziało. Jest to łaska. Nie tylko ja uczę się parafii, ale też parafia uczy się nowego proboszcza - mówił o. Oktawiusz Lamorski OFM z Chorzowa - Klimzowca.

- Udało się stworzyć nowe grupy parafialne. Powstała grupa wolontariuszy działająca z hospicjum. Rozwija się Żywy Różaniec, mamy nową różę. To wszystko cieszy - powiedział ks. Dariusz Grodoń, który jest proboszczem w Suszcu.

Proboszczowie starają się mocno ożywić życie parafialne. O powstającej inicjatywie Dzieci Bożych opowiadał o. Ernest Ogar OFM posługujący w Rybniku-Zamysłowie. - Pojawiają się też nowe wspólnoty dorosłych. Rozwija się kult Matki Bożej Szensztackiej - dodał.

Administratorzy mianowani proboszczami dzielili się też trudnymi sprawami, które pojawiają się w parafii.

Proboszczowie dzielili się także swoimi odkryciami w parafiach. - Nasza parafia ma też wymiar misyjny. Jest kapłan, który pochodzi z parafii, a pracuje w Zambii, mamy siostrę zakonna, która podejmuje posługę w Japonii. Rozwijają się też grupy religijne - mówił ks. Adam Żemła z Czyżowic.

- Dziękuję wam za słowo, które powiedzieliście o waszych parafiach. To jest świadectwo, które dajecie - powiedział na zakończenie spotkania metropolita katowicki. Abp Skworc odniósł się także do realizowanego w parafiach programu duszpasterskiego.

- Dziękuję za to, że budowaliście w ostatnim roku świadomość chrzcielną, dziękuję za to, że w tym roku budujecie świadomość tego, że działa w nas Duch Święty (...) - mówił. Poruszając zagadnienie grup parafialnych, zwrócił uwagę na "całą armię modlących się w parafiach". - Jest Żywy Różaniec, bardzo cieszymy się tym, że oni są w parafiach... - mówił.

Hierarcha zachęcał także do tego, aby w pracy duszpasterskiej realizować uchwały niedawno zakończonego II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

« ‹ 1 2 › »
Zostali proboszczami

Foto Gość DODANE 21.09.2017

Zostali proboszczami

​Nominacje proboszczowskie od abp. Wiktora Skworca otrzymali księża, którzy do tej pory byli administratorami.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • KSIĘŻA ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ
  • NOWI PROBOSZCZOWIE
  • PROBOSZCZOWIE

Polecane w subskrypcji

  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Jak dogodzić Trumpowi
    • Felieton
    Jak dogodzić Trumpowi
    Marek Magierowski
  • Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    • Polska
    Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    Przemysław Kucharczak
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X