Nowy numer 42/2018 Archiwum

Kazimierz Karolczak też czuje się apolityczny

O swojej apolityczności, jako kandydata na przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przekonuje Kazimierz Karolczak, wicemarszałek woj. śląskiego.

Kazimierz Karolczak, szef metropolii   Kazimierz Karolczak, szef metropolii Sylwester Strzałkowski /Radio eM W „Rozmowie poranka” na antenie Radia eM podkreślał dziś, że był w przeszłości w SLD, ale pełnił tam funkcje nie polityczne, ale menedżerskie, zajmując się finansami. Zapewniał też, że jako szef GZM chętnie współpracowałby z obydwiema stronami obecnej sceny politycznej.
We wczorajszej „Rozmowie poranka” inny kandydat na to stanowisko, były prezydent Chorzowa Marek Kopel argumentował, że Kazimierz Karolczak jest zbyt mocno związany z urzędem marszałkowskim, a inny kandydat, Adam Ostalecki, z kolei z urzędem wojewódzkim. Kazimierz Karolczak odrzuca te argumenty.

Wybory władz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mają odbyć się w najbliższy wtorek, 12 września. Będzie to druga próba wyłonienia władz nowoutworzonego związku miast i gmin po pierwszej nieudanej pod koniec sierpnia.

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy