Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Tramwaj trzeźwości jedzie przez miasta

Wyruszył z Gliwic, ostatnim przystankiem jest Dąbrowa Górnicza. Jest to akcja w ramach kampanii "Prowadzę, jestem trzeźwy".

Specjalny tramwaj zatrzyma się na 28 przystankach w trzynastu miastach metropolii. Dzisiaj, 31 sierpnia, prowadzona jest w ten sposób akcja promująca bezpieczeństwo w mieście i zachęcanie mieszkańców do reagowania w przypadku nietrzeźwych kierowców.

Trasa przejazdu rozpoczęła się na przystanku Gliwice Zajezdnia. Tramwaj przejeżdża przez Zabrze, Rudę Śląską, Bytom, Świętochłowice, Chorzów, Katowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Sosnowiec, Będzin, Czeladź i kończy trasę w Dąbrowie Górniczej.

Tramwaj trzeźwości jedzie przez miasta   Z tramwaju prowadzona jest na żywo relacja z wydarzenia Mira Fiutak /Foto Gość Na wyznaczonych przystankach będzie można dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie w mieście w tym zakresie. Organizatorzy akcji prezentują alkogogle, na specjalnym torze przeszkód pokazują, jak bardzo negatywny wpływ ma alkohol na percepcję kierowcy. Prowadzone są rozmowy z przedstawicielami różnych instytucji związanych z problemami nadużywania alkoholu i bezpieczeństwa na drogach.

Na facebookowym profilu „Prowadzę, jestem trzeźwy” można oglądać na żywo relację z tego wydarzenia. Akcję organizuje Fundacja Trzeźwość razem z KZK GOP.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy