Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Warsztaty komiksowe z historią w tle, Katowice - 24, 25, 28, 29 sierpnia

Katowice. W związku z dużym zainteresowaniem, jakie wzbudziły zorganizowane przez Oddział IPN w Katowicach na początku lipca warsztaty komiksowe z historią w tle, IPN zaprasza dzieci (od 10 lat) i młodzież na drugą edycję wydarzenia. Zajęcia poprowadzą Gabriela Becla i Zbigniew Tomecki.

Termin: 24,25, 28, 29 sierpnia

Godzina: 12.30-14.30

Miejsce: Przystanek Historia - Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach, ul. św. Jana 10

Zapisy i informacje: aleksandra.korol-chudy@ipn.gov.pl, tel. 32 207 07 01.

Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty prowadzić będą Gabriela Becla i Zbigniew Tomecki, autorzy komiksów, okładek do książek i czasopism, ilustracji, plakatów i grafik. Do ich najbardziej znanych i cenionych wydawnictw należy trzyczęściowy komiks "Monte Cassino".

- W ciągu całego cyklu warsztatów pokażemy uczestnikom, gdzie szukać inspiracji, pomysłów (książki, filmy, gry komputerowe), następnie jak napisać scenariusz do historii, którą wymyślą, potem jak przygotować do tego scenariusza storyboard, a na końcu jak narysować komiks. Jeśli chodzi o historię, interesuje nas przeszłość jako taka, więc tu nie będziemy narzucać żadnych tematów. Naszym celem jest pokazanie uczestnikom, że jeśli tylko będą chcieli, mogą być nie tylko biernymi odbiorcami kultury, ale też aktywnymi twórcami - informują organizatorzy.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy