Nowy numer 42/2018 Archiwum

Ewangelia pracy - kilka wskazań nie tylko do Ślązaków

Z okazji liturgicznego wspomnienia - w diecezji katowickiej święta - św. Józefa, robotnika, przypominamy najważniejsze myśli Jana Pawła II z wizyty apostolskiej na katowickim Muchowcu w 1983 roku.

1. Praca a Bóg.

 

Stwarzając człowieka na swój obraz i podobieństwo, Bóg polecił mu czynić sobie ziemię poddaną (…). Aby sięgnąć do samego korzenia pracy ludzkiej – czy to będzie praca w przemyśle czy na roli, czy to będzie trud górnika, hutnika, pracownika umysłowego czy domowe krzątanie się matki czy trud służby zdrowia przy chorych – trzeba odnieść się do Boga”.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy