Noce w Starym Opactwie

W tych dniach pocysterski zespół klasztorno-pałacowy w Rudach można zwiedzać również bardzo późną porą.

W Rudach rozpoczyna się dziś, 28 kwietnia, Noc w Starym Opactwie. Potrwa do 3 maja.

W tych dniach można odwiedzić to miejsce również w nocy. Także o tej porze jest możliwość zwiedzania galerii sztuki (ekspozycji stałych i czasowych, od wczoraj również wystawy „25 lat diecezji gliwickiej w »Gościu Niedzielnym«”). W programie są także wykłady tematyczne, prezentacje wideo oraz multimedialne, warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Jak co roku na dziedzińcu opactwa pojawia się w tych dniach małe obserwatorium astronomiczne, gdzie można poobserwować gwiazdy i planety. Na ten czas zaplanowane został też dwa wernisaże wystaw.

Już dziś, 28 kwietnia o 18.15, otwarta zostanie ekspozycja, na której zobaczymy kopie Madonn Papieskich związanych ze św. Janem Pawłem II, a wykonanych przez członków krakowskiej Grupy Lumen. Natomiast 2 maja o 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Wielka kolekcja porcelany” Andrzeja Oleńskiego (wejście przy bazylice).

Organizatorzy zaplanowali tez niespodziankę dla odwiedzających opactwo. Wszystkie osoby, które 1 maja przyjdą ze starym biletem z 1 maja 2012 r. oraz 3 maja – z biletem z 2 maja 2012 r., mają w tych dniach wstęp bezpłatny.

Szczegółowy program Nocy w Starym Opactwie i możliwość rezerwacji na: www.rudy-opactwo.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..