Nowy numer 48/2023 Archiwum

Wieczory konfesjonałów w archidiecezji katowickiej

Księża będą czekać na penitentów w Katowicach, Wodzisławiu, Rybniku, w Rudzie Śl.-Orzegowie i w aż trzech parafiach Mysłowic.

W Katowicach z sakramentu spowiedzi świętej będzie można skorzystać wieczorami m.in. w kaplicy św. Barbary przy Silesia City Center. Od piątku 7 kwietnia do niedzieli 9 kwietnia będą się tam odbywać rekolekcje "Czekając na świt". Początek każdego z tych dni o 19.30. Od tej samej godziny będzie można też skorzystać tam ze spowiedzi świętej.

W sobotę 8 kwietnia nabożeństwo pokutne i spowiedź do ostatniego penitenta odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Początek o 19.00.

W środę w Wielkim Tygodniu, czyli 12 kwietnia, w godzinach 19.00 - 23.30, wieczór konfesjonałów zaplanowała też parafia św. Józefa w Katowicach-Józefowcu.

W Wodzisławiu Śląskim Wieczór Konfesjonałów odbędzie się w kościele św. Herberta w piątek 7 kwietnia. Ma być połączony z Wieczorem Uwielbienia, który poprowadzi wspólnota Kahal. Początek o 20.00. Kościół św. Herberta stoi przy ul. Radlińskiej 52, w pobliżu osiedli 26 Marca, ‎XXX-Lecia i Piastów.

W Rybniku w kościółku akademickim przy ul. Gliwickiej w sobotę 8 kwietnia od 19.00 do 23.00 będą trwały adoracja i czuwanie modlitewne, wprowadzające w Wielki Tydzień. Będzie też okazja do spowiedzi.

W Wielkim Tygodniu z sakramentu spowiedzi będzie można skorzystać w dwa wieczory także w Mysłowicach. We wtorek 11 kwietnia w parafii Matki Bożej Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowicach księża będą czekać w konfesjonałach od 19.00 do 23.00. Tego samego dnia - we wtorek 11 kwietnia - w kościele MB Częstochowskiej w Mysłowicach-Kosztowach spowiedź święta będzie trwała od 20.00 do 24.00. Dzień później - w środę 12 kwietnia - od 20.00 do 24.00 będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi w mysłowickiej parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku.

W Wielką Środę 12 kwietnia na spowiedź świętą zaprasza także parafia św. Michała Archanioła w Rudzie Śl.-Orzegowie przy ul. Królowej Jadwigi 8. Księża będą tutaj czekać w konfesjonałach od 18.30 do 23.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy