Nowy numer 25/2021 Archiwum

Ostatnie dni na rejestrację!

Jeszcze tylko dwa dni pozostały na rejestrowanie się do "Konkursu o złoty indeks Politechniki Śląskiej".

Dzięki konkursowi uczniowie klas maturalnych mają szansę rozpocząć studia stacjonarne I stopnia na jednym z ponad 30 kierunków uczelni bez udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Uczestnicy „Konkursu o złoty indeks Politechniki Śląskiej” mogą wziąć udział w rywalizacji zarówno z matematyki, jak i z fizyki. Konkurs jest podzielony na dwa etapy. W pierwszym trzeba zdalnie rozwiązać zadania, które są opublikowane na platformie konkursowej. Każdy z uczestników może rozwiązać dowolną liczbę zadań. Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych nie więcej niż 200 uczestników z każdej z obu dziedzin. Ten etap zostanie zorganizowany na Politechnice Śląskiej w formie zadaniowej lub w formie maratonu nocnego.

Laureatami „Konkursu o złoty indeks Politechniki Śląskiej” zostaną uczniowie, którzy w drugim etapie uzyskają co najmniej 70 procent możliwych do zdobycia punktów. Na podstawie listy rankingowej najlepsi uczestnicy w każdej z dziedzin zostaną podzieleni na trzy kategorie – laureatów I, II i III stopnia. Nagrodą dla laureatów I stopnia, czyli pierwszych 10 osób, są miejsca na wybranych kierunkach studiów stacjonarnych, czyli indeks Politechniki Śląskiej.

Natomiast laureaci II stopnia otrzymają 40 punktów preferencyjnych w postępowaniu rekrutacyjnym, a laureaci III stopnia – 30 dodatkowych punktów.

Termin na rejestrację i rozwiązanie pierwszej partii zadań mija 10 marca.

Szczegółowe informacje: zlotyindeks.polsl.pl.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama