GN 24/2018 Archiwum

KHW połączy się z PGG. Rozmowy ze związkowcami w czwartek

W poniedziałek ustalono, że górnicy 3 marca otrzymają drugą część "czternastki" za 2016 r. Zgody na to nie wyrazili związkowcy.

W rozmowach zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego z przedstawicielami związkowców wzięli udział Krzysztof Tchórzewski, minister energii i Grzegorz Tobiszowski, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Ministrowie w Katowicach zapewniali, że połączenie spółek gwarantuje pracę wszystkim pracownikom KHW, zapewnia im zarobki zgodnie z systemem obowiązującym w PGG oraz uprawnia do finansowania kopalni Holdingu w celu ich restrukturyzacji.

Zaległą część "czternastki" górnicy KHW otrzymać mają 3 marca. Pierwszą ratę - 1000 zł - dostali 3 lutego. Oświadczenie w tej sprawie podpisano w poniedziałek. Na te warunki, już po opuszczeniu sali przez ministrów, nie zgodzili się związkowcy. Zażądali natychmiastowej wypłaty "czternastki".

- Spółka po raz kolejny informuje, że nie dysponuje środkami, które pozwalałyby jej na to. Od późnej jesieni 2016 r. zarząd informował o nadejściu takiej sytuacji i zagrożeniu terminowości wypłaty nagrody rocznej. Zadeklarowana przez ministerstwo energii pomoc możliwa będzie - jak informował min. Tchórzewski - nie wcześniej niż pod koniec lutego. Przy czym jej warunkiem jest porozumienie dotyczące połączenia KHW z PGG - wyjaśnia Wojciech Jaros, rzecznik KHW.

Rozmowy dotyczące zasad połączenia KHW z PGG mają odbyć się w czwartek 9 lutego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama