Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przez Mysłowice przeszły aż trzy orszaki

Przez miasto, już po raz trzeci, przeszły aż trzy liczne orszaki. Każdemu z nich przewodniczył inny kolor, na końcu wszyscy razem utworzyli jeden orszak. Oprócz królewskich koron, dzieci otrzymały niebieskie, czerwone i zielone baloniki.

Mysłowickie orszaki ruszyły z wyznaczonych miejsc o 13.00. Godzinę później wszyscy spotkali się na rynku.  Silny, ponad dziesięciostopniowy mróz nie odstraszył uczestników, jak rok temu, w orszakach wzięły udział tłumy mieszkańców Mysłowic. Nie zabrakło też kapłanów.

Mysłowickie orszaki prowadzili królowie : Kacper (Tomasz Baran z parafii NSPJ), Melchior (Przemysław Byzdra z parafii MB Fatimskiej z Wesołej) i Baltazar (Kamil Skowroński z parafii Nawiedzenia NMP z Brzezinki).

Wszystkie orszaki na rynku pokłoniły się Dzieciątku i Świętej Rodzinie,  królowie złożyli jej swe dary.

Z parafii w Brzęczkowicach wyruszył orszak afrykański króla Baltazara w kolorze niebieskim, z Janowa - orszak azjatycki króla Melchiora w kolorze zielonym, natomiast orszak czerwony, króla Kacpra, ruszył spod kościoła NSPJ.

Na scenie ustawionej na rynku orszaki powitała przede wszystkim Święta Rodzina z Dzieciątkiem. Tworzyły ją dwie rodziny na zmianę - państwo Blitek i państwo Riley, w role Jezusków wcieliły się ich dzieci - Adaś i Filipek.

Uczestników orszaków powitał też prezydent Edward Lasok oraz kapłani z dziekanem, ks. Rafałem Ryszką. Ze sceny słychać było nie tylko kolędy, ale i  hasła: "Jezus - Hej!, Święta Rodzina - Hej! Trzej Królowie - Hej!".

Opodal rynku, w Miejskim Centrum Kultury, można było się ogrzać, tam też częstowano wszystkich gorącą herbatką i kawą.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama