Nowy numer 33/2018 Archiwum

Mannequin challenge? Pestka dla franciszkanów z Panewnik

To trzeba zobaczyć. Bracia franciszkanie z Katowic i cystersi, studiujący w Panewnikach zastygli, by przypomnieć o Kimś najważniejszym...

Jak zrodził się pomysł na filmik, opowiada o. Remigiusz Langer, OFM.
 
- Nasi młodzi współbracia wpadli na pomysł, by w nowy, nieco topowy sposób, zaprosić ludzi do odwiedzin naszych stajenek w Panewnikach. Za całość odpowiadał br. Radosław. Od początku do końca on wszystko ogarniał. Wytłumaczył każdemu, jak ma stać, nagrał i zmontował - wyjaśnia.
 
- Głównym jednak motywem, który nami kierował, jest zachęta do pogłębienia refleksji nad tajemnicą wcielenia Syna Bożego - zatrzymanie się przy niej. Co udało nam się dosłownie. Efekty ich pracy zobaczyć można poniżej:
Marana tha_mannequin_franciscan_challenge
Trzej Towarzysze
 
W bazylice oo. franciszkanów w Katowicach-Panewnikach co roku powstaje największa w Europie szopka budowana wewnątrz świątyni. To śląskie Betlejem, gdzie na adoracjach przy żłóbku gromadzi się cała archidiecezja katowicka.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama