Nowy numer 33/2018 Archiwum

W piątek w Mysłowicach konferencja o kard. Hlondzie

"Kardynał August Hlond Prymas Polski na nowo odczytany" - to jej tytuł.

Odbędzie się w auli Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach. Początek o 8.00. Plan wystąpień znaleźć można TUTAJ.

Okazją do zorganizowania konferencji stała się 135. rocznica urodzin kard. Hlonda oraz 90. rocznica objęcia przez niego Stolicy Prymasowskiej w Gnieźnie.

Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas zebrania, znajdują się wpływ laicyzacji i ateizmu na życie Kościoła oraz wizja małżeństwa i rodziny w myśli kardynała. Uczestnicy będą mieli okazję poznać ważne fakty biograficzne, proroctwa maryjne oraz jego działalność społeczną.

- Kardynał August Hlond wpisuje się w triadę wielkich postaci naszych czasów związanych z naszą ojczyzną i z Kościołem w Polsce (…). Kard. August Hlond, kard. Stefan Wyszyński i kard. Karol Wojtyła, nasz wielki, święty papież Jan Paweł II to jest trójka wybitnych mężów stanu - mówi ks. dr Wacław Królikowski SJ i zaprasza wszystkich zainteresowanych zgłębianiem wiedzy o tym wielkim człowieku do udziału w konferencji.

Szczegóły konferencji znaleźć można TUTAJ.

Zaproszenie na konferencję o kard. Hlondzie
Archidiecezja Katowicka

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama