Katowice. Pierwsza debata z cyklu "Chrześcijaństwo jako fundament cywilizacji europejskiej" odbędzie się 1 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym. Tematem wydarzenia będzie "Zawód czy powołanie? Emigracja zarobkowa a miejsce na rynku pracy w Polsce".
Wstęp wolny. Początek o 10.00, planowany koniec - 14.00
Tematyka poszczególnych wystąpień:
I. Chrześcijańska wizja pracy - biblijne podstawy. Prelegent: Anna Malińska
II. Jak podnieść swoją wartość na rynku pracy. Prelegent: Mariusz Kaletka
III. Sposoby zatrzymania pracowników w Polsce. Rozwiązania systemowe i indywidualne. Prelegent: Marcin Orlik.
termin: 1 grudnia, miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny, sala 418 w budynku A ul. Bogucicka 3
Całość wydarzenia poprowadzi: Michał Maliński - kierownik Ośrodka Fundacji "Światło-Życie" ZAKKAI, lider i wykładowca Edukacji Finansowej Crown, z wykształcenia teolog.
Debata należy do cyklu wydarzeń współtworzonego z Ośrodkiem Fundacji "Światło-Życie" ZAKKAI Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach. Ośrodek tworzony jest przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP.
Sylwetki mówców:
Anna Malińska, lider i wykładowca Edukacji Finansowej Crown. Trener Kompasu Kariery. Od 2013 roku prowadzi z mężem Ośrodek Fundacji "Światło-Życie" ZAKKAI, gdzie uczy jak zapanować nad budżetem domowym oraz odnaleźć właściwe miejsce na rynku pracy. Współautorka warsztatów finansowych dla dzieci i młodzieży, wykładów i zajęć dla dorosłych. Z wykształcenia polonistka. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, obecnie finalizuje prace nad rozprawą doktorską.
Mariusz Kaletka, współwłaściciel i prezes zarządu EVENEM. Mąż, ojciec trójki dzieci, wulkan energii, wizjoner, wielki optymista i wyśmienity sprzedawca. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe prowadząc własną działalność gospodarczą od 18-go roku życia. Był Prezesem Zarządu kilku dobrze prosperujących firm zatrudniających pond 500 pracowników. Obecnie jest w Zarządzie kilku spółek. Ukończył Studia Ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, oraz Podyplomowe Studia z Mediacji i Nauk o Rodzinie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jego pasja to rodzina, piłka nożna oraz wędrówki górskie.
Marcin Orlik - z wykształcenia jest ekonomistą, muzykiem oraz inżynierem górnictwa. Pierwszą działalność otwarł w 2007 roku, będąc pionierem na rynku szkoleniowym w zakresie nowej jakości oraz promując nowe standardy świadczenia usług. Obecnie zajmuje się branżą budowlaną i koordynuje kilka inwestycji równocześnie w zakresie budowy myjni bezdotykowych. Dodatkowo w sprawach technicznych oraz szkolenia personelu wspiera działalność prowadzoną przez jego żonę.