Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zostań organizatorem Sylwestra z Ubogimi, Katowice, 26 listopada

Katowice. Spotkanie dla chcących współorganizować Sylwestra z Ubogimi w salce przy parafii Ap. Piotra i Pawła odbędzie się 26 listopada o 19.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 17.

"Nie musisz mieć specjalnych zdolności. Nie wymagamy referencji, doświadczenia zawodowego ani nawet CV. Nie musisz być osobą wierzącą. Wystarczy, że jesteś gotów do spojrzenia z miłością na drugiego człowieka.

Podczas sylwestra będziesz mógł wcielić się w rolę kelnera i obsługiwać gości, krzątać się po kuchni i przygotowywać jedzenie do wydania lub po prostu dotrzymać towarzystwa naszym ubogim – porozmawiać, wysłuchać, razem się pobawić. Potrzebna będzie również pomoc w samych przygotowaniach (dekoracja i przyszykowanie sali, pakowanie prezentów). Zajęcie znajdzie też fotograf, kamerzysta, muzyk... Jeśli sam masz własny pomysł, jak mógłbyś nam pomóc – napisz nam o tym! Jeśli chcesz być z nami – zapraszamy Cię spotkanie dla wolontariuszy" - wyjaśniają organizatorzy.

Drugie spotkanie odbędzie się 18 grudnia - udział w jednym takim spotkaniu jest warunkiem uczestnictwa w sylwestrze. Więcej info na Facebooku.

Zostań organizatorem Sylwestra z Ubogimi, Katowice, 26 listopada  

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast