Nowy numer 33/2018 Archiwum

Odpust w Pszowie już w niedzielę

Czczony tutaj jest niezwykły obraz Maryi, która... delikatnie się uśmiecha. Główne uroczystości w niedzielę 11 września.

To obraz niezwykły, bo nie każdy i nie zawsze... widzi uśmiech pszowskiej Madonny.

„Pszowiki” twierdzą, że Ona nie uśmiecha się do ludzi, którzy wchodzą do pszowskiej bazyliki wyłącznie w celach turystycznych – i że ten uśmiech ludzie widzą dopiero wtedy, kiedy zaczynają się w Nią z modlitwą wpatrywać. W dodatku ten subtelny uśmiech wydaje się czasem inny, niż poprzedniego dnia – np. bardziej pocieszający albo bardziej radosny – jakby Maryja co innego chciała przez niego powiedzieć do człowieka, który tutaj tkwi na kolanach.

Pielgrzymki do Matki Bożej Pszowskiej wyruszą w niedzielny poranek 11 września ze wszystkich okolicznych miejscowości na ziemi rybnicko-wodzisławskiej. Pielgrzymi z Rybnika, którzy mają do przejścia 15 km, pójdą już w sobotę (start po Mszy św. o 6.30 w "Starym" kościele MB Bolesnej w Rybniku).

Mszy św. w niedzielę 11 września o 11.00 będzie przewodniczył w Pszowie abp Wiktor Skworc. Homilię wygłosi biskup pomocniczy Adam Wodarczyk.

Program uroczystości odpustowych:

SOBOTA – 10 września

15.00 – Droga Krzyżowa na Kalwarii Pszowskiej

17.30 – nieszpory Maryjne

NIEDZIELA – 11 września

10.00 – rozważania różańcowe (prowadzi o. Gilbert Ciomperlik, OFM)

11.00 – Msza pontyfikalna pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego (homilię wygłosi bp Adam Wodarczyk)

14.00 – Godzina Maryjna, koncert orkiestry KWK "Anna" z solistami (koncert upamiętniający 1050. rocznicę chrztu Polski)

15.30 – nieszpory Maryjne

Zaproszenie na Odpust w Pszowie 10 i 11 września 2016 r.
Parafia Narodzenia NMP w Pszowie

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama