Nowy numer 24/2021 Archiwum

Przed nami Metropolitalne Święto Rodziny

Koncert inauguracyjny odbędzie się w sobotę 21 maja o 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Wystąpią: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Opera Quartet z gościnnym udziałem Andrzeja Lamperta.  

„W tym roku obchody dziewiątej edycji MŚR wpisujemy w hasło »Rodzina – wspólnotą miłosierdzia«. Przesłanie to zawiera w sobie zarówno aspekt społeczny, jak również religijny. W tym kontekście Rodzina staje się pierwszą przestrzenią budowania relacji międzyludzkich opartych na serdeczności, współczuciu, wzajemnym przebaczeniu i wrażliwości na potrzeby bliskich” – napisali w liście intencyjnym abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, i Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Tegoroczne przesłanie: „Rodzina – wspólnotą miłosierdzia” koresponduje z ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia oraz z przesłaniem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Idea MŚR zrodziła się w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów do Rzymu w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska. To właśnie wtedy Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, wraz ze śp. senator Krystyną Bochenek zaproponowały, aby zorganizować takie świętowanie.  

Jak co roku na program obchodów złożą się różnorodne imprezy, m.in. koncerty, festyny, pikniki, warsztaty, konferencje, spektakle teatralne itp., które zaplanowano w różnych miastach regionu.

Ważnym wydarzeniem będzie 29 maja pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar z udziałem abp. Wojciecha Polaka, arcybiskupa gnieźnieńskiego i Prymasa Polski.

MŚR zakończy się oficjalnie 4 czerwca wykonaniem Oratorium „Sanctus Adalbertus” Henryka Mikołaja Góreckiego w NOSPR w Katowicach.

Program MŚR znajduje się na stronie www.swieto-rodziny.pl

Przed nami Metropolitalne Święto Rodziny  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama