Nowy numer 28/2018 Archiwum

Jest projekt porozumienia w Kompanii

W poniedziałek związkowcom przedstawił go zarząd. Jego treść pozostaje tajemnicą.

Porozumienie dotyczy m.in. zasad wynagradzania górników w Polskiej Grupie Górniczej, która 1 maja ma przejąć kopalnie Kompanii Węglowej. Rozmowy ze związkowcami mają być kontynuowane za kilka dni.

Według nieoficjalnych danych, projekt zarządu KW przewiduje zawieszenie na trzy lata wypłaty niektórych świadczeń, wśród nich czternastki. Utrzymana miałaby zostać jedynie barbórka. Płace zasadnicze mają pozostać bez zmian.

Oficjalnie strony nie komentują projektu porozumienia. Do rozmów mają wrócić po przeanalizowaniu przez związkowców dokumentu. Być może nastąpi to w środę. 

Do tej pory związkowcy domagali się utrzymania wynagrodzeń na poziomie z ubiegłego roku z uwzględnieniem wszystkich dodatkowych świadczeń, jak czternasta pensja, deputat węglowy i inne dodatki.

Polska Grupa Górnicza ma ruszyć 1 maja, przejmując 11 kopalń i cztery zakłady Kompanii wraz z jej całą ponad 32,5-tysięczną załogą.

Biznesplan zakłada, że w końcu przyszłego roku Grupa musi osiągnąć rentowność; jednym z elementów dochodzenia do niej mają być zmiany dotyczące górniczych wynagrodzeń.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama