Nowy numer 24/2018 Archiwum

Europejczycy mówią o religii w szkole

Naukowcy z całej Europy i osoby związane z nauczaniem religii spotykają się w Katowicach.

To pierwsze takie spotkanie w Polsce. XVII Europejskie Forum nauczania religii w szkołach zaczyna się w środę 30 marca w Katowicach.

Jego tematem jest: „Nauczanie religii w szkole jako towarzyszenie w drodze do Emaus - społeczeństwo europejskie pomiędzy szybkimi przemianami a chrześcijańską tożsamością”.

EuFRES jest niezależnym gremium pedagogiczno-religijnych badań oraz wymiany doświadczeń w obszarze szkolnego nauczania religii.

Inicjatywa ta ma początek w środowisku katolickim, ale jest otwarta na inne wyznania. Jest ona niezależna finansowo od publicznych narodowych czy europejskich instytucji. Podczas konferencji w Katowicach goście z całej Europy będą rozmawiać o wkładzie szkolnego nauczania religii w kształtowanie więzi europejskich społeczeństw.

Na szczególną uwagę zasługuje kwestia: "Jaką rolę mogłoby odgrywać nauczanie religii na drogach wiary w kontekście aktualnej sytuacji społeczno-religijnej w poszczególnych krajach". Jest to temat studyjny zarówno referatów zaproszonych ekspertów, jak również wymiany doświadczeń uczestników z poszczególnych krajów.

Spotkanie odbywa się od 30 marca do 3 kwietnia w Domu św. Marcina (Centrala Caritas) w Katowicach. Zgodnie z tradycją EuFRES, w konferencji wezmą udział naukowcy oraz osoby odpowiedzialne za nauczanie religii w szkołach publicznych w poszczególnych krajach europejskich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama