Nowy numer 38/2021 Archiwum

Czy uczniowie z Katowic wyjadą do USA?

W pierwszy weekend kwietnia jubileuszowy 25. Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu.

Już w pierwszy weekend kwietnia uczniowie SP nr 2 w Katowicach powalczą w Gdyni o wyjazd do Stanów Zjednoczonych w ramach jubileuszowego 25. Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu. Za nimi kilka miesięcy przygotowań i Eliminacje Regionalne 2016 w Krakowie. Uczyli się, jak rozwiązywać problemy, szukali twórczych rozwiązań, marzyli, ryzykowali. Czasem coś się nie udawało – wtedy pojawiały się nowe pomysły. Wszystko to pod czujnym okiem trenerek, Soni Gogulli i Sabiny Kubicy. Efektem wspólnej pracy stało się krótkie  przedstawienie – rozwiązanie Problemu Długoterminowego.

To uczniowie byli odpowiedzialni za cały proces – stali się jednocześnie reżyserami, scenarzystami, aktorami, scenografami, a nawet producentami swojego przedstawienia. W czasie Eliminacji Regionalnych 2016 musieli też sprostać problemowi spontanicznemu – zadaniu rozwiązywanemu pod presją czasu.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny stworzony w latach 70. XX w. w Stanach Zjednoczonych przez C. Samuela Micklusa. Od tej pory dzieci i dorośli z całego świata biorą udział w tym niesamowitym przedsięwzięciu, bawiąc się i ucząc. W tym roku w konkursie organizowanym przez fundację Odyssey of the Mind Polska bierze udział aż 3509 osób!

Tegoroczne 37. Finały Światowe odbędą się już w maju na terenie Iowa State University w Ames. Dotąd Mistrzostwo Świata Odysei Umysłu udało się zdobyć 27 zespołom z Polski – czy drużyna z Katowic weźmie udział w walce o ten zaszczytny tytuł?

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama