GN 28/2018 Archiwum

Abp Skworc zaprosił Kościół Japonii do Polski

Metropolita uczestniczył w zebraniu plenarnym episkopatu Japonii, odwiedził także diecezje Tokio, Kyoto, Hiroszima i Nagasaki.

W czwartek abp Wiktor Skworc uczestniczył - w towarzystwie proboszcza katowickiej parafii katedralnej, ks. Łukasza Gawła - w zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Japonii.

Przekazał on na ręce przewodniczącego Konferencji Episkopatu Japonii, abp. Petra Okady oficjalne zaproszenie do naszej ojczyzny wystosowane przez Konferencję Episkopatu Polski.

Motywem zaproszenia są zbliżające się obchody 1050. rocznicy chrztu Polski, Światowe Dni Młodzieży oraz 75. rocznica męczeństwa św. Maksymiliana Marii Kolbe, wspólnego męczennika Kościoła w Polsce i w Japonii.

W czasie swej pielgrzymki do Japonii metropolita katowicki odwiedził także diecezje Tokio, Kyoto, Hiroszimę i Nagasaki.

W Hiroszimie i Nagasaki modlił się o pokój w miejscach upamiętniających ofiary wybuchu bomby atomowej w czasie II wojny światowej. Odwiedził też miejsce męczeństwa 26 męczenników japońskich - Pawła Miki i towarzyszy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Rysz
    18.02.2016 13:42
    Czytelnikom polecam książkę Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy pt.Japonia której nie znamy tytuł oryginału Este Japon Increible która zawiera wspomnienia z pracy misyjnej w tym kraju jezuity Pedro Arrupe.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama