Nowy numer 25/2018 Archiwum

Związkowcy dogadali się z zarządem JSW

Czternastki za rok 2015 mają zostać wypłacone do 1 czerwca tego roku. Górnicy dostaną też odsetki.

Porozumienie zawarte zostało w środę 13 stycznia.

Uzgodniono, że czternastka za rok 2015 zostanie wypłacona do 1 czerwca tego roku. 

"Pracodawca będzie zobowiązany do wypłaty odsetek z tytułu przesunięcia wypłaty w stosunku do terminu obowiązującego w poprzednich latach, a więc - 15 lutego. Ustalono również, że 14. pensja za 2015 rok zostanie wypłacona na zasadach stosowanych przy wyliczaniu poprzedniej nagrody za 2014 rok" - czytamy na stronie spółki.  

To ostatnie zaległe świadczenie, które JSW zdecydowała się wypłacić, bo, jak podaje w komunikacie, "pracownicy nabyli do niego prawo przed zawarciem lutowego porozumienia ze stroną społeczną".

Aktualne jest również porozumienie zawarte 16 września ubiegłego roku, zgodnie z którym na trzy lata, od 2016 r. zaczynając, w spółce wstrzymane zostały m.in. wypłata 14. i deputatu węglowego, a w przypadku administracji także - Barbórki.

Cięcia, jak twierdzi zarząd spółki, mają w ciągu tych trzech lat ograniczyć koszty pracy o około 2 mld zł, a więc o 20 proc.

"Podobnej wysokości obniżki zastosowano wobec wszystkich dyrektorów kopalń zakładów JSW oraz dyrektorów biur zatrudnionych w biurze zarządu. O tyle zostały również ograniczone wynagrodzenia zarządu JSW i spółek zależnych" - podaje komunikat na stronie spółki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama