Nowy numer 25/2021 Archiwum

Wicewojewodowie z południa i północy

Zmiany w województwie śląskim: nowa Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego oraz nowi wicewojewodowie.

52-letni Jan Chrząszcz, samorządowiec z Bielska-Białej, były dyrektor Poczty Polskiej w tym mieście i założyciel Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, został I wicewojewodą śląskim. Jest związany z PiS - z listy tej partii dostał się do Sejmiku Województwa Śląskiego.

Stanowisko II wicewojewody otrzymał polityk PiS Mariusz Trepka. Był wicestarostą powiatu myszkowskiego i zastępcą dyrektora ds. finansowo-ekonomicznych w PZZOZ Będzin.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podkreślił, że jeden z wicewojewodów reprezentuje północ, a drugi południe województwa. - To ułatwi rozwiązywanie wielu problemów województwa - skomentował.

Nowa Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zebrała się po raz pierwszy w Katowicach w poniedziałek 11 stycznia. Rada skupia przedstawicieli pracodawców, pracobiorców i samorządowców. Zastąpiła dawną Komisję Trójstronną.

Przewodniczenie Rady będzie - zgodnie z nową ustawą - rotacyjne. Pierwszym jej przewodniczącym został Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności". Po spotkaniu zdradził, że następne posiedzenie Rady będzie prawdopodobnie poświęcone problemom hutnictwa, działającego w województwie śląskim.

- Przede wszystkim ta nowa formuła dialogu społecznego ma działać na takiej zasadzie, że nie gasimy pożarów, ale przeciwdziałamy tym pożarom, czyli - jeśli wiemy, że mamy trudną sytuację np. w hutnictwie czy górnictwie - to proponujemy rozwiązania jako Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego, które potem idą szczebel wyżej, do Rady Dialogu Społecznego, i tam, mamy taką głęboką nadzieję, są po prostu załatwiane” - powiedział dziennikarzom Dominik Kolorz.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. profesor Jan Klimek, prezes Izby Rzemieślniczej w Katowicach, reprezentujący w Radzie pracodawców, Stanisław Szwed z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także wojewoda i marszałek województwa śląskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama