Nowy numer 25/2018 Archiwum

Konkurs literacki: "Śląskie. Przemysłowe życiorysy", Katowice-Szopienice, do 31 stycznia 2016

Zespół Walcowni - Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach-Szopienicach organizuje szkolny konkurs literacki: "Śląskie. Przemysłowe życiorysy".

Celem konkursu jest zaproszenie dzieci i młodzież do odkrywania wraz z rodzicami, dziadkami i bliskimi osobami przeszłości swojej rodziny, niejednokrotnie związanej na Górnym Śląsku i Zagłębiu Dąbrowskim z przemysłem. Jak mówią organizatorzy, przygotowanie pracy konkursowej pozwoli uczestnikom poznać korzenie własnej rodziny, zgłębić historię zamieszkiwanej miejscowości, ale co najważniejsze ocali od zapomnienia pamięć o swoich bliskich.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Dla uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Ponadto wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane na stronie internetowej projektu "Szychtownica. Przemysłowe Życiorysy" pod adresem www.szychtownica.pl.

Prace należy dostarczyć do 31 stycznia 2016 roku drogą elektroniczna na adres: piotr.rygus@muzeatechniki.pl lub pocztą tradycyjna na adres: Walcownia – Muzeum Hutnictwa Cynku, ul. 11 listopada, 40-387 Katowice., z dopiskiem "Konkurs Szychtownica".

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama