Nowy numer 33/2018 Archiwum

Oto jestem, Panie. Przecież mnie wezwałeś

Bp Adam Wodarczyk w parafii św. Katarzyny w Jastrzębiu-Zdroju włączył 10. kandydatkę z archidiecezji katowickiej do stanu dziewic konsekrowanych.

Uroczystość włączenia Alicji Kaczorowskiej do tego stanu życia w Kościele odbyła się w jej rodzinnej parafii, w obecności najbliższych oraz lokalnej wspólnoty, wśród której kandydatka wzrastała. - Oto jestem, Panie. Przecież mnie wezwałeś - takimi słowami zwraca się kandydatka do biskupa, który ma ją włączyć do stanu dziewic konsekrowanych.

- Cieszymy się, że chcesz żyć miłością oblubieńczą. Twoje powołanie jest obecne w Kościele od samego początku, a jednocześnie jest powołaniem nowym, bo odkrywamy je po Soborze Watykańskim II jako jeden z rodzajów życia w Kościele - zwrócił się do kandydatki bp Wodarczyk. - Chrystus ma być twoim oblubieńcem, a ty dla świata masz być znakiem innego porządku. Takiego, który wyraża się w oblubieńczej miłości do Chrystusa. Twoje świadectwo jest bardzo potrzebne we współczesnym świecie - dodał biskup pomocniczy.

- Dziękuję Panu Jezusowi za doświadczenie Jego miłości i zaproszenie do tej relacji - mówiła A. Kaczorowska. Słowa wdzięczności skierowała również do swoich najbliższych, jak i kierowników duchowych, którzy pomagali w rozpoznawaniu powołania do tego stanu życia.

Stan dziewic konsekrowanych został przywrócony przez Sobór Watykański II. Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła obrzęd konsekracji w 1990 roku. W archidiecezji katowickiej są one obecne od 1999 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama