Nowy numer 21/2022 Archiwum

Roczna terapia dla studentów - dorosłych dzieci pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych i DDA, Katowice-Zawodzie, 5 i 12 październik.

Uwaga studenci studiujący w Katowicach!

Od nowego roku akademickiego 2015/16 rusza kolejna roczna terapia dla studentów - dorosłych dzieci pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych, zwłaszcza z problemem alkoholowym. Rozmowy kwalifikujące do grupy terapeutycznej odbędą się 5 i 12 października o godz. 17 w ośrodku DA "Zawodzie" w Katowicach przy ul. 1 maja 52 (dom katechetyczny parafii Opatrzności Bożej, 1 piętro).

Więcej informacji na stronie: www.rozwinacskrzydla.pl.

Co daje terapia? Przeczytaj koniecznie świadectwo Ani!

"Uzdrowienie. Tego oczekujemy po terapii. Ja również go pragnęłam, zarówno w sobie, jak i w relacjach rodzinnych. Dziś wiem, że uzdrowienie jest długim i wymagającym procesem. U mnie rozpoczął się on w chwili, gdy pewnego razu na spowiedzi ksiądz uświadomił mi, że to ja potrzebuję terapii, a nie tylko mój ojciec alkoholik, jak wcześniej myślałam. To skłoniło mnie do rozpoczęcia terapii już na pierwszym roku studiów. Na tę decyzję miał również wpływ fakt, że rozpoczynałam samodzielne życie w nowym mieście, w zupełnie nieznanym środowisku. Najtrudniejsze w trakcie terapii były powroty do domu. Miejsca, gdzie stare schematy nie dawały mi o sobie zapomnieć, gdzie czułam wciąż bezsilność i smutek. Kilka miesięcy po zakończeniu terapii spotkało mnie najbardziej traumatyczne wydarzenie w moim życiu – samobójstwo mojego ojca. Ta nagła wiadomość wzbudziła we mnie ogromne wyrzuty sumienia – czułam się tak, jakbym była bezpośrednio winna jego śmierci. Przecież tyle razy myślałam o niej jak o wybawieniu. Oprócz wyrzutów sumienia pojawiło się poczucie pustki i osamotnienia. To, co nazywamy domem, dla mnie już nie istniało. Moja mama zmarła kilka lat wcześniej w wyniku choroby. Zostały mi puste ściany i wspomnienia. Nie wiem, jak poradziłbym sobie w tej sytuacji, gdyby nie pomoc ludzi, których poznałam w czasie terapii i po niej. To ogromne wsparcie pozwoliło mi wrócić do siebie i zacząć kolejny etap mojego życia. Pogodziłam się z moją przeszłością. Każdego dnia uczę się siebie, odkrywam swoje prawdziwe pragnienia i poznaję, co tak naprawdę sprawia, że czuję się szczęśliwa".
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama